top of page

חופשות סקי ראשונה ? – 3 טיפים קריטיים לחופשה מושלמת

חופשות סקי בעולם ובאירופה בפרט הפכו בשנים האחרונות לאחת האטרקציות האהובות ביותר על ידי ישראלים, במיוחד בעונות החורף, בהם גובר הרצון לזנוח את משקעינו הדלילים בארץ הקודש ולנסוע לחוות הרים לבנים ביבשת אירופה הקרירה.

אז שניה לפני שאתם לובשים את חליפות הסקי, מוציאים מהבוידם את החרמונית שאבא העביר לכם בירושה משירותו הצבאי ועולים על טיסה לעבר היעד הנחשק, הכנו לכם כאן בSafeTrvael כתבה עם כמה דברים שחשוב שתדעו.

טיפים חשובים לחופשת סקי ראשונה

:בחירת התקופה בשנה

אז כן, קודם כל ולפני הכל צריך לתת חשיבה מעמיקה בתקופה בה אתם בוחרים לטוס, כי יכול להיות שלמרות שבדיוק עכשיו באמצע אוגוסט הכי מתאים למקום העבודה שלכם שתיעלמו לאיזה חודש, ולמרות שלגמרי במקרה מצאתם את דיל חייכם באתר מדהים, כשתגיעו ותראו שכל מה שיש היא שכבה דקה מאוד של שלג, אל תגידו שלא אמרנו לכם. בחירת התקופה בה תתרחש חופשת הסקי שלכם קריטית ביותר לחוויית החופשה שלכם כולה, קודם כל חשוב לציין שקשה מאוד לדעת מבעוד מועד ובמדויק האם אתר בו אתם רוצים לבקר בחופשת הסקי שלכם יהיה בשיאו בעת בה אתם רוצים לטוס, אולם ניתן לחזות זאת על פי היסטוריית המשקעים באיזור, שגם אותה ניתן ויש לבדוק באופן פרטני בין אתר לאתר לפני קביעת החופשה. למרות השוני באתרים הנחת הרווחה בתחום היא כי שיאה של עונת הסקי היא בסוף חודש ינואר ובתחילת חודש פברואר (ובהתאם לכך גם נחשבת לעונה היקרה ביותר לחופשות סקי), כאשר טווח החודשים שבין דצמבר לסוף מרץ, הוא הטווח המומלץ באופן כללי לקביעת מועד חופשת הסקי שלכם.

ציוד

בנושא הציוד אנו לא הולכים לדבר על איזה מותג הוא הכי נחשק ואיפה הכי כדאי לרכוש את הציוד שלכם לחופשת סקי, ואפילו לא לדבר מילה אחת על התאמת הצבעים (ההכרחית!) בין צבע המגלשיים שלכם לחליפת הסקי, אלא לתת למתחילים שבניכם טיפ קטן אבל חשוב שיכול לחסוך לכם הרבה מזומן. אל תמהרו לקנות את הציוד אותו אתם צריכים לחופשת הסקי, ומכמה סיבות, קודם כל זוהי כנראה הפעם הראשונה בה אתם טסים לחופשת סקי, אין לדעת אם בסופה של החופשה, תתהפך עליכם דעתם ותחליטו שנימאס לכם מהספורט הלבן וכי אינכם רוצים כל קשר לענף, או באפשרות פחות קיצונית, אתם פשוט לא רואים את עצמכם מתמידים בעיסוק באופן קבוע. במצב זה תישארו עם ציוד יקר מאוד אותו כנראה תחפשו למכור לצרכן הישראלי שידוע בתור לקוח לא פשוט בכלל ("רגע רגע רגע, מה זאת השריטה פה?!"). עוד סיבה לא פחות חשובה ללמה אין כל צורך למהר לקנות את הציוד הנדרש היא סוג גלישת הסקי אליו תתחברו, תנו לעצמכם את האפשרות לדלג בחינניות בין המגלשיים המפורסמים לסנובורד האטרקטיבי ולהבין, לפחות בהתחלה, מה יותר מתאים לכם, אחר כך תרוצו לקנות את הציוד. חשוב לציין כי ישנם מספר פתרונות לאלו הרוצים להימנע מרכישת ענק בחופשת הסקי הראשונה שלהם, החל מהשכרת הציוד באתר הסקי עצמו לבירור קצרצר אצל החבר'ה למציאת חבר האמת ( הפראייר) התורן, שלא יפריע לו בכלל להשאיל לכם את הציוד לחופשה קצרצרה עם הבטחה להחזרתו בשלמות

טיפים חשובים לחופשת סקי ראשונה
טיפים חשובים לחופשת סקי ראשונה

ביטוח

החלק החשוב, אולי, ​ביותר בפאזל של הרכבת חופשת הסקי שלכם, וכ​כזה יש להתייחס אליו בכובד ראש הראוי. לפני יציאתכם לחופשת הסקי, ​ישנם מס' דברים חשובים שכדאי שתדעו, ראשית, את המובן מאליו שעדיין חשוב לציין, ביטוח נסיעות לחו"ל הבסיסי, אינו כולל הרחבה לחופשות ופעילויות סקי, עליכם להוסיף את ההרחבה הנ"ל לפוליסת ביטוח הנסיעות שלכם, שלרוב תמצא תחת קטגוריית "ספורט חורף". מה שכן חשוב לציין, הוא, שלאחר השינויים שבוצעו בעקבות רפורמת ביטוחי הנסיעות לחו"ל, ​שנכנסה לתוקף ב1.10, אין צורך לוודא יותר את הכללתו של סעיף הפינוי המוסק והטיפול הרפואי, שכן הרחבה זו כוללה בכל פוליסת ביטוח נסיעות בסיסית. עוד נקודה חשובה מאוד שראוי לשים לב אליה​ היא העובדה כי הכיסוי הביטוחי המוצע לכם במסגרת ביטוחי נסיעות לחופשת סקי, מיועד אך ורק למטרות קיומן של פעילויות סקי, הנעשות למטרות הנאה בלבד, ולא במסגרות תחרותיות. פעילויות הסקי הנכללות בכיסוי הביטוחי כוללות סקי שלג, מזחלות שלג ו-סנובורד, וזאת במידה והן מתקיימות באתר הסקי המיועד לצורך כך, בשעות פעילות האתר ובמסלולי האתר המיועדים לצורך קיומן של אחת מפעולות הסקי. ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל הרחבות ביטוחיות לפעילויות סקי, מיועד בראש ובראשונה לצורכי כיסוי ביטוחי בכל אותם מקרים בהם המבוטח חווה פגיעה בזמן ההחלקה על השלג, בין אם היא מתבצעת באמצעות מגלשיים, מזחלות או סנובורד.

אז עכשיו אחרי שסיימתם לקרוא את הכתבה המדהימה שהכנו לכם, אין כל ספק שאתם ערוכים ומוכנים לחופשת הסקי הראשונה שלכם ביעד המדהים שאותו תבחרו.

לסייע לכם בנושאים כמו בחירת הציוד או התקופה בשנה לביצוע החופשה אנחנו יכולים רק עם המלצות, אולם בסיוע ברכישת ביטוח הנסיעות לחו"ל שמתאים בידיוק עבור חופשת הסקי שלכם, בשקלול של כלל הגורמים הרלוונטיים, אנו מתמחים. לכן אנו ממליצים לכם ליצור קשר עוד היום עם נציגינו באמצעות המוקד הטלפוני שלנו שמספרו 072-3952992, או לנווט בקלות באתר הנגיש שלנו לרכישה מהירה ונוחה של ביטוח הנסיעות לחו"ל באחת מחברות הביטוח המובילות בארץ.

מעוניין שנציג מטעמנו יחזור אלייך ויסייע לך טלפונית בתהליך רכישת הביטוח ?

                   השאר פרטים כאן

Thanks! Message sent.

bottom of page